Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rafikamirka 

Oblíbená alba

Alba, která má rafikamirka v oblíbených

reklama

116 fotek, letos v červenci, 36 zobrazení, 9 komentářů
112 fotek, 14.7.2018, 381 zobrazení, 13 komentářů
dnes vás pozvu do Krušných hor kde v obci Svahová, kousek za horským hotelem Svahová,
má potlachoviště nová osada T.O. Werwolf a pořádá 1. výroční oheň.
Byl jsem překvapen místem a polohou.....na konci světa, nakonec pojďte se podívat...........
59 fotek, letos v červnu, 279 zobrazení, přidat komentář
16 fotek, 6.5.2018, 76 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty, kultura, jídlo
Obecní pec byla v Lenoře postavena v roce 1837. Sloužila chudším občanům k pečení chleba. Fungovala ještě několik let po 2. světové válce. Dnes je krásně opravená a stojí za prohlédnutí. O vybraných sobotách se zde koná veřejné pečení chleba a dalšího pečiva. Přijeďte si nakoupit čersvý výborný chléb. Poznáte jaký je to rozdíl pečivo odtud a ze Supermarketu. Pak teprve poznáte jakým ošizeným pečivem nás Supermarkety krmí.
Počasí: +20°C, Polojasno až oblačno a mírný vítr.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
130 fotek, letos v červnu, 965 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, oslavy, ostatní, události
Čtvrtý červnový víkend 2018 uspořádala T.O. Ztracenka slavnostní oheň na oslavu 100 let od vzniku našeho trampingu. Náš tramping je hnutí fungující na principu existence trampských osad, proto vznik první trampské osady je zároveň vznikem našeho trampingu. Tramping je hnutí svobody, demokracie a volnosti. Člověk se může svobodně rozhodnout, jestli vstoupí do nějaké trampské osady, která má o něj zájem. V trampských osadách si trampové od počátku demokraticky volili svou samosprávu tj. šerifa, jeho zástupce, třeba pokladníka a radu starších či výbor. Trampské osady vždy toužily po volnosti trampingu a trampové bojovali proti vládnoucím režimům, omezujícím volnost. Součástmi trampingu jsou skutečné kamarádství, romantika v přírodě a v kultuře a především trampské zvyky a tradice obsahující tzv. nepsané zákony (i když po desetiletí už napsané v mnoha publikacích). Trampské hnutí má mnoho společného, ale trampské osady i hodně specifického. Nekritizujme osady za jejich odlišnosti, protože právě různorodost trampských akcí – výročních ohňů, potlachů, oslav, smuteček, slezin a dalších činností je zdravým kořením našeho trampingu. Važme si toho, že před sto lety průkopníci trampingu vytvořili hnutí, které zajisté přetrvá do dalších staletí. Ztracenko, díky za těch sto let a za skvěý potlach k tomuto jubileu !
16 fotek, 3.11.2014, 55 zobrazení, přidat komentář
43 fotek, 27.9.2015, 64 zobrazení, přidat komentář
20 fotek, 25.4.2009, 210 zobrazení, přidat komentář
JEDNODENNÍ VODA KOUSEK ZA BARÁKEM ...
30 fotek, 27.5.2018, 39 zobrazení, 1 komentář
45 fotek, letos v červnu, 474 zobrazení, přidat komentář
80 fotek, letos v červnu, 510 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, oslavy, ostatní, události
V polovině června 2018 se uskutečnil 30. výroční oheň T.O. Pozvolná Smrt na tradičním, dobře utajeném, potlachovišti u Srbska. Sešli se zástupci z trampských osad Údolí Děsu, Údolí Hadrů aneb Westend, Údolí Oddechu, Andělka, Kamarádi Staré řeky, Zbytky, Louisianas Tigers Comando ad. Především se však sešli vynikající muzikanti s repertoárem mých oblíbených trampských písní. Hrála skupina Stopaři a osadníci z Pozvolné Smrti doplnění o další hudebníky. Prostě, hudební lahůdka nejvyšší kvality. Tento víkend jsem také zkontroloval své srbecké nemovitosti, kam se málokdy dostanu. Takže, perfektní víkend.
31 fotek, 16.6.2018, 66 zobrazení, 1 komentář
151 fotek, 3.6.2018, 49 zobrazení, 8 komentářů
192 fotek, letos v červnu, 216 zobrazení, přidat komentář
ariana11@centrum.cz
snímky autor Číča Oregon a kamarádi Danuben, Jarka Supovka a countryšedyvlk, King13
fotky kamarádů jsou označeny jejich jménem
22 fotek, říjen 1999, 278 zobrazení, přidat komentář | cestování
Jako vždy velmi pěkná akce TO. Kamarádi Staré Řeky. Pěkné soutěže a program celého dne. Někteří jedinci se tak odvázali až zvrhli kačenu. Pak jsme jí zvedali jako ten dědeček s babičkou když tahali řepu.
http://www.kamaradistarereky.cz/index.php
40 fotek, srpen 1994, 616 zobrazení, 5 komentářů | cestování
Velice povedená akce v neprostupné džungli Kamenického potoka nedaleko Jetřichovic. Když nás viděli soudruzi z NDR tak prchali z údolí v domění že začíná třetí světová válka. Připletli se zdrovna když probíhal útok na most a všude vybuchovaly dělobuchy. dýmovnice a slzáky. Po celém údolí se plížili šílenci v maskáčích se zmalovanými ksichty, ověšeni granáty a v rukou M16. To bylo v době kdy Ochránci přírody ještě nevěděli že budou existovat a svoje psychosexuální problémy si vybíjeli jiným způsobem než na lidech co se courají mimo turistické cesty. (:-))
161 fotek, 9.6.2018, 221 zobrazení, přidat komentář | auta, cestování, dokumenty, koníčky, události
Tohle nejde nazvat jinak než: https://www.youtube.com/watch?v=J5OGLMrMpoY
A proto je to tak krásné. Né nadarmo se říká: ''Kdo si hraje nezlobí.''
Letos využilo nízkého stavu poměrně hodně vozidel a pochopitelně to zase několik lidí utopilo !!! (:-))
Počasí: +28°C, Polojasno až oblačno a mírný větřík, dusno před bouří, která nepřišla.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
139 fotek, říjen 2015 až červen 2018, 309 zobrazení, 2 komentáře
Tuto akci, pořádanou ke 100. výročí ČS trampingu, navrhl a připravil s celou naší brněnskou trampskou partou, vedoucí skupiny kamarád Cvoček. Přesto, že jsme neměli sponzora a jízdné za loď nebylo pro trampy moc lidové , podařilo se vstupenky vyprodat. Dalším oříškem bylo zajistit kvalitní muzikanty, kteří vytvoří opravdu pravou trampskou pohodu známými písničkami, aby byly nejenom k poslechu, ale ke zpěvu a tanci. To se vrchovatě povedlo.Na hlavní palubě hrál "Náhodný umělecký soubor", jak se sami kamarádi představili. Scházejí se v jedné brněnské hospodě a hrají si sami pro sebe i další kamarády pro radost (žádní začátečníci, ale výborní hráči a zpěváci .) Přizval je známý výborný basák kamarád Blok .
Skupinka dvou manželských párů, hrající nejdříve na horní sluneční palubě (kapely si pak paluby vystřídaly), byla přespolní kapela "Dejna", známá svými výkony, hrála s takovým zápalem (samozřejmě známé trampárny), že ji posluchači nechtěli ani pustit na hlavní palubu. Všeobecná spokojenost byla podle vyjádření účastníků plavby, kteří se už těší na stejnou akci v roce 2019. Pluli jsme do Bítýšky a zpět a plavba trvala celé 3 hodiny.
Na lodi bylo cca 120 lidí včetně organizátorů.
Akce se konala na Medarda (měli jsme obavy), ale nám se vydařilo i prvotřídní počasí.
Pohoda a nálada je patrná z fotek, nejsou jen naše, ale také dalších kamarádů.
Odkaz na album, můžete šířit dál, mezi kamarády.
665 fotek, letos v červnu, 156 zobrazení, 3 komentáře
122 fotek, červenec 2013 až červen 2018, 137 zobrazení, přidat komentář
Znáte Altmanův film „McCabe a paní Millerová“? Žádný pozlátka, jen tvrdá realita. (A jen tak mimochodem, navíc podmalovaná úžasnou hudbou a nesmrtelnými songy Leonarda Cohena!) Něco podobného, jenže v knižním podání, je westernový příběh E. L. Doctorowa „Vítejte do zlých časů“. Moc dobrá kniha, sežeňte si ji. Já jsem si ale, navzdory tomu, pozval své kamarády do „DOBRÝCH ČASŮ“. Do časů, kdy první trampští zvědové postupovali těžko prostupnými místy řeky Střely, kterou si podle jejího drsného charakteru členové osady Wikkyndy dokonce přejmenovali na Řeku kaňonů. Pojďte se tam podívat s námi. Do míst, kde se bezmála na celé století zastavil čas...
Poznámka 1:
Veškerá uvedená jména či přezdívky kamarádů spojených s tábořením na řece Střele jsem lovil ve vzpomínkách tak, aby zapadla do "STARÝCH DOBRÝCH ČASŮ". S jedinou výjimkou (kterou je Malý Karlík, nar. 1932) se týkají zakladatelů prvních osad v této lokalitě, prvních stavitelů sroubků a chat, kteří již, bohužel, nežijí...
Poznámka 2:
Svými fotkami přispěli do alba nemalou měrou také kamarádi Ringo, Šeff a Bobr

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.