Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rafikamirka 


Oblíbená alba

Alba, která má rafikamirka v oblíbených


reklama

49 fotek, 8.7.2017, 9 zobrazení, přidat komentář
105 fotek, letos v červnu, 33 zobrazení, přidat komentář
121 fotek, 2.7.2017, 321 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, lidé, ostatní, události
V tradičním termínu – první sobota v červenci – konal se potlach osady Údolí Oddechu. Tato osada se nachází nedaleko Křivoklátska a tak jsem se o sobotním dopoledni vypravil do Křivoklátských lesů, podívat se, co je tam nového. Slyšel jsem, že na tamní Krušné hoře stojí již dva roky rozhledna Máminka. Mám rád Krušné hory, tak proč bych nenavštívil jednu Krušnou horu :-) Čekalo mě veliké překvapení: při chladnějším a suchém vzduchu je z rozhledny vidět obrovské území Česka ohraničené Krušnými horami, Českým Středohořím, Krkonošemi, celými Brdy a Plzeňskem. Dlouho jsem se rozhlížel, než mě studený vítr zahnal dolů. Křivoklátsko je romantická lesnatá krajina, o kterou svědomitě pečují lesáci. V Česku se vůbec lesáci vynikajícím způsobem starají o lesy, aby sloužily lidem k odpočinku. Opakem jsou ochranáři přírody, kteří by nejraději nikoho do přírody nepustili a pokud možno každého šikanovali. Naštěstí, skuteční trampové se ochranářů nebojí. Odpoledne jsem dorazil mezi trampy do Podkozí. Pochopitelně jsem navštívil tamní legendární Chicago bar. Odpoledne v Údolí Oddechu proběhl hudební Memoriál Oldy Vrtišky, kde vyhrála kapela z Údolí Děsu, ale všichni soutěžící zaujali posluchače i porotu. Různé kombinace hudebníků hrály nepřetržitě od večera až přes půlnoc. Někteří trampové nemají rádi velké potlachy starých osad, ale po hudební stránce byl proběhlý potlach UO opět lahůdkou a víkend pro mě velmi zdařilý.
60 fotek, říjen 2016, 241 zobrazení, přidat komentář
- páteční večer na Aljašce, skvělém to podniku v Roztokách, který jsme měli jen a jen pro sebe
- sobotní přesun k Rozvědčíkovi, kde je současné pohostinství v takových sračkách, že žrádlo je nežratelný, pivo jsme vylili a nepříjemnou obsluhu svorně poslali do pekel horoucích...
...zatímco o kousek výše v Nezabudicích je hospůdka, že srdce trampovo zaplesá :)
- večerní oheň byl ve znamení bahna po kolena (jako obwykle), deště (jako obwykle) a davů lidí, kteří ale během večera stejně zmizeli auty domů (jako obwykle). Zbyla tam tak zhruba třetina a ta si pak užila muzicírování až do hluboké noci... :)
181 fotek, únor až květen, 50 zobrazení, přidat komentář
68 fotek, letos v červnu, 40 zobrazení, 4 komentáře
106 fotek, červen 2016 až červen 2017, 41 zobrazení, přidat komentář
34 fotek, červen 2016 až červen 2017, 46 zobrazení, přidat komentář
V době, kdy jsem připravoval itinerář na expedici do Labských pískovců 2017 jsem se zamiloval. Byl jsem v tom až po uši a naděje na nějaké satori byla nemyslitelná věc, přestože to byla láska platonická. Alespoň jednou ji tak spatřit na vlastní oči, jen jedinkrát se jí dotknout. Kolik večerů jsem kvůli ní prosnil a nakonec jsem se se vším svěřil Hance. Dokonce jsem jí prozradil i její jméno. Barbarine. Kupodivu Hančina reakce byla taková, že prý mi v tom pomůže. A tak jsme vyrazili!
73 fotek, 22.6.2016, 32 zobrazení, přidat komentář
Toto místo jsme navštívili poprvé v roce 2015, ale bylo mizerné počasí, pršelo, já s Hannah jsme na zpáteční cestě z Tokáně dokonce na rozcestí "Purkartický les" špatně odbočili, takže jsme kolem vyhlídek ani nešli. Ostatně si nedovedu představit, jak by se po těch kluzkých kamenech mělo jít. Ale slíbil jsem si, že se sem jednou vrátím. Stalo se! A pokud jsem loni psal, že Tiské skály se co do krásy klidně mohou utkat s Pravčickou bránou o nejatraktivnější místo Českého Švýcarska, máme tu třetího adepta! Dokonalé!
Jinak to byla etapa samých NEJ. Nejdelší trasa (8 km), největší převýšení (240 m) a to vše v největším vedru (35 stupňů, přitom před týdnem předpovídali 18!?). O to víc si také dnešních zážitků vážíme a všem to můžeme jenom a jenom doporučit!
50 fotek, červen 2016 až únor 2017, 30 zobrazení, přidat komentář
Pavlínino neboli Pavlino údolí. Další místo, kde jsme ještě nebyli. Jedná so o chráněné území, které bylo v roce 1993 vyhlášeno přírodní rezervací. Jeho rozloha je 183 ha. Předmětem ochrany je kaňonovité údolí řeky Chřibská Kamenice. Na seznamu zdejších chráněných druhů se tu, mimo jiné, vyskytuje například vydra říční a považte, dokonce i kamzík horský! Ale takové štěstí jsme neměli. Nám stačilo jen to, že jsme za celou cestu potkali jen čtyři výletníky!
Co se týče chaty T.O. Vlčice, to vše by bylo na dlouhé vyprávění. Celou historii shrnu jen do několika vět. V roce 1963 se zde T.O. Vlčice chystala zapálit I.potlachový oheň, to však bylo znemožněno ozbrojenými oddíly Veřejné bezpečnosti a Lidových milicí. Došlo zde i k mnohým fyzickým napadením, což se zapsalo do dějin trampingu pod názvem "Krvavý potlach". Zadejte si toto heslo ve vyhledavči na internetu a dozvíte se vše podstatné.
Když jsem pátral po historii a místě chaty, setkal jsem se vždy jen s polovičatou odpovědí a krčením ramen a to i od těch, kteří tvrdí, že tam v roce 1963 byli (viz např. TV seriál "Zvláštní znamení touha", díl č.8 , cca od 18.minuty). Podle mého došlo k hlavnímu střetu v tzv. "Prasečí rokli", ale já to místo už nehledal. Prodírat se jen tak pro nic za nic maliním a kopřivami, na to už jsme v tom vedru neměli. Stejně tam není žádná pamětní deska ani placka s odkazem na rok 1963, tak co bych vlastně hledal?
Kamarádi ze severu, není vám to trochu líto? MNĚ ANO!
243 fotek, jaro, 109 zobrazení, přidat komentář
79 fotek, jaro, 64 zobrazení, přidat komentář
Tak se nám s trampskými akcemi roztrhl pytel! Byli jsme pozváni na Horku, Na Ztracenou do Pardubic, na trampskou svatbu do Nepomuk....Bohužel jsem byl v práci, a tak jsem vyrazili za Kantorem a Sašou na Kokořín k Vokovi, páč to máme za barákem a Vokovi jsem to i slíbil. Bylo nádherné počasí a u skalního bytu osady taky. Získali jsme i jednu placku do SALOONU za 1. místo v kuželkách, které získal Kantor. Anička byla třetí. ahoj.
125 fotek, letos v květnu, 83 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, události
Z posledniho Velikonocniho potlachu jsme se rozhodli se nevratit zpatky do Calgary, ale udelat si mesicni cestu po zapadu USA, Washington, Oregon a severni Californie, rozhodla jsem se dat sem fotky z nasi cesty pozdeji, nejdrive sem pridam nas dalsi potlach STO Vancouver. Fotek je hodne a jsou to vicemene dokumentarni fotky pro ucastniky potlachu.
81 fotek, letos v červnu, 106 zobrazení, přidat komentář | auta, cestování, dokumenty, koníčky, události
Dnes jsem navštívil závěr akce kamarádů z Veteran car clubu s prohlídkou ŘOPíku v Karlštejně.
Počasí: +30°C, slunečno, slabý vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
28 fotek, letos v červnu, 130 zobrazení, 2 komentáře
62 fotek, 10.6.2017, 45 zobrazení, přidat komentář
237 fotek, letos v dubnu, 170 zobrazení, 86 komentářů | cestování, krajina, oslavy, rodina-přátelé
Letosni prvni jarni vylet do prirody na delsi dobu pro nas zacal 12.4. na potlach Vitani jara u Risy v Coalmontu, jako ostatne kazdy rok, jen jsme se utesovali, ze letos byly Velikonoce pozde, takze bude lepsi pocasi. Za mesic pote porada STO Vancouver potlach na Squamishi, coz je jeste nad Vancouverem, smerem na Whistler a tak by byla blbost jet zpatky do Calgary a pak zase az na Squamish, tak jsme se dohodli, ze si udelame petitydenni cestu od Risy do Washingtonu, projedeme si Oregon coastal dalnici, pak do Redwood, San Francisca a severni Californie. Ale o tom pozdeji, ted sem dam oba potlachy napred, pro kamaraday, kteri se zucastinili a nefotili a pak pridam nasi cestu. Prosim neztracejte cas s komentarema, je to je dokumentarni album pro ucastniky!
94 fotek, letos v květnu, 41 zobrazení, přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.