Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

rafikamirka 


Oblíbená alba

Alba, která má rafikamirka v oblíbených


reklama

27 fotek, 7.3.2017, 29 zobrazení, 1 komentář | kultura, města, umělecké
Kampa Praha, super muzeum :-), 7. 3.2017, Baron Prášil, Cesta do pravěku, Vynález zkázy a další...
38 fotek, zima 2016/2017, 10 zobrazení, přidat komentář
46 fotek, 6.7.2016, 89 zobrazení, 166 komentářů | města, příroda
Rano jsme jeli dal do Homer. Mestecko ma dve casti Homer a vybezek Homer Spit. Dojeli jsme do Homeru po Sterling dalnici. V Homeru jsme zasli do Island a Ocean Visitor centre. Potom jsme se jeli podivat az do Homer Spit, je to uzky vybezek, kde konci cesta, dal muzete jen letecky nebo po mori. Trochu jsme se podivali po okoli, nebylo kde parkovat, prselo a tak jsme to otocili a jeli do Anchor Point do Halibut kempu, oproti kempum v Homer to byla jednicka.
59 fotek, červenec 2016, 77 zobrazení, 200 komentářů | příroda
Nase dalsi cesta vedla na druhou stranu Kenai peninsula do mestecka Homer. Jeste nez jsme sjeli dolu tak jsme zustali na vecer v Halibut kempu v Anchor Point, bylo tam moc hezky
44 fotek, 25.2.2017, 242 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, příroda
Počasí: +6°C, slunečno, bezvětří, 1 cm sněhu, většinou již bez sněhu.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
105 fotek, 26.2.2017, 162 zobrazení, přidat komentář
"Hvězdáři" pořádali již 40. Novoroční pochod (na konci února:=))! Tentokrát trasa pochodu (známého v posledních letech pod názvem "Od Žáby k Žábě") nevedla kolem Kokotských rybníků, ale vrátila se na původní trasu kolem Berounky a to z Chrástu do Vranovic. Lákavým zpestřením pak byl vodopád a kaskády na Díreckém potoce. Celá trasa měřila cca 10,5 km. Já jsem si však zvolil trasu o 4 km kratší a to ze zastávky ČD Sedlecko a pak už stejnou, tedy kolem vodopádu Dírka, až do Vranovic. Když jsem to v hospodě vyprávěl Arnoštovi, řekl mi, že on šel také svoji trasu, která vedla ze Zbiroha místy, kde před tím ještě nikdy nebyl. Že prostě chtěl poznat něco jiného, a že kvůli lepšímu vstřebání nových zážitků chodí občas sám. Jakoby vyprávěl můj vlastní příběh! Takže jsem zbytečně obelhával kamarády, ale také sám sebe, že to je kvůli zkrácení trasy, abych to lépe zvládl. Je fakt, že když jde člověk sólo, je jenom na něm, kam zajde, kudy půjde, kde se zastaví a na jak dlouho. Pak tedy, při nějakém nezdaru, může nadávat pouze sám sobě nebo si na druhé straně naopak libovat a blahořečit. Už se mi totiž několikrát stalo, že v partě se vždycky najde někdo, kdo nanese, že by se dalo jít jinudy a jinam, než bylo na začátku domluveno. A pokud na to souhlasně zareaguje několik dalších, najednou je vše jinak, což já pak nesu dosti špatně. Takže se přiznávám, že proto jsem šel sám, že jsem si sám určoval, kdy zahnu doleva či doprava, jakou rokli přejdu nebo který kopec obejdu a kde si udělám pauzičku na občerstvení. A díky tomu jsem si také možná všiml, že už se vrátili skřivani a strnadi, a přečetl jsem si názvy na verandách chat. Také mně nevadilo zajít k soutokům přítokových potůčků s Berounkou, protože jsem tím nikoho nezdržoval, ani jsem nemusel nikoho dohánět. Prostě pohoda. A když už jsem začínal mít sám sebe dost, otevřela mi svou náruč "Vranovická hospoda" plná kamarádů. Takže konečné známkování "za jedna" a celkově VELKÁ SPOKOJENOST!
59 fotek, 29.1.2017, 86 zobrazení, 1 komentář
25 fotek, 28.1.2017, 79 zobrazení, přidat komentář
48 fotek, 4.7.2016, 163 zobrazení, 253 komentářů | cestování, krajina
Alutiiq: Qutalleq) je mestecko a pristav na Kenai poloostrove na Aljasce. Pocet obyvatel je kolem 2.500.Mestecko je pojmenovan po William H. Seward, sekretari Spojenych Statu za vlady Abrahama Lincolna a Andrew Johnsona. V roce 1867 bojoval za US odkoupeni Aljasky od Ruska, coz se mu podarilo
80 fotek, leden 2017 až leden 2018, 72 zobrazení, přidat komentář
285 fotek, letos v lednu, 261 zobrazení, 5 komentářů | architektura, cestování, dokumenty, krajina, příroda
Ledopády v okolí Kyjova, Brtníků a Vlčí Hory patří k největším zimním atrakcím Národního parku České Švýcarsko. Každý rok ledopády vykazují jiné spektrum barev, které se odvíjí od množství písku ve vodě. Žlutavé až hnědočervené zbarvení ledopádů je způsobeno přítomností látek rozpuštěných v mrznoucí vodě, které vznikají rozkladem odumřelých zbytků rostlin. Jestliže se sem vydáte až příští sezonu, budete moci spatřit tyto divy zimní přírody s novou, nepopsanou tváří.
Počasí: -2°C, slunečno, bezvětří, 40 cm sněhu.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
149 fotek, 21.1.2017, 133 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, krajina, kultura
Děčínský Sněžník (německy Hoher Schneeberg) (723 m) je pískovcová stolová hora nad městem Děčínem. Na nejvyšší stolové hoře v zemi se nachází rozhledna Děčínský Sněžník. František Thun ji nechal roku 1864 zbudovat podle plánů architekta Hanela. Na svém počátku byla vybudována k geografickým účelům. Byla hojně využívána zeměměřiči z Rakouska, Pruska i Saska. S rozvojem turistického ruchu nezůstala rozhledna bez povšimnutí a tak hrabě Thun najal strážného, který na rozhlednu za poplatek pouštěl výletníky. Postupem času se rozhledna stávala známější i za hranicemi a tak zde byl zřízen hostinec. Typická vrcholová plošina se mírně svažuje severním směrem a je po celém obvodu lemována skalními stěnami a srázy, pod kterými se v březovém porostu skrývají pseudokrasové jeskyně a lomy po těžbě fluoritu. Rozhledna na Děčínském Sněžníku prošla rekonstrukcí a je nově od října 2016 opět otevřena.
Počasí: -2°C, slunečno, bezvětří, 30 cm sněhu.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
62 fotek, 21.1.2017, 112 zobrazení, přidat komentář
20. 1. 02017 * 32 návtěvníků, 9 kytar, Vlčice foukačka a sudobasa * skvělá slezina
88 fotek, 18.1.2017, 356 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, lidé, ostatní, umělecké
Tak se přehoupla polovina ledna 2017 a proto sem dávám trampské novoročenky kamarádek a kamarádů + svou tj. Trempoviny :-) Děkuji všem, kteří mně své novoročenky poslali e-mailem, předali osobně a zejména si velký dík zaslouží ti, kteří použili drahou Českou poštu. Rovněž já přeji vám všem, aby byl letošní rok přesně podle vašich představ a k tomu co nejpevnější zdraví - ahoj !
28 fotek, 14.1.2017, 169 zobrazení, přidat komentář
60 fotek, letos v lednu, 207 zobrazení, 2 komentáře
209 fotek, listopad 2015 až duben 2016, 172 zobrazení, přidat komentář
61 fotek, 8.1.2017, 599 zobrazení, přidat komentář | krajina, lidé, ostatní, události
První lednový víkend se konala řada trampských pochodů. Např. pochod T.O. Czech Legion na Ameriky, pochod T.O. Satan tzv. První stopa z Kamenného Újezdu do Boršova, Novoroční pochod Brďáků – přechod Brd z Hostomic do Čenkova, Tříkrálový pochod T.O.Stopaři z Berouna přes Sv. Jan do Srbska a další pochody. Příští týden bude trampský pochod přes Milešovku, pak trampský pochod Leopardí stopou u Mariánských lázní ad. Já jsem se v sobotu 7.1.2017 napojil na pochod Stopařů v údolí Kačáku, který hučel jak Mississippi. Ano, zatím mrzne stále málo a voda zamrzá pomalu. Pamatuji mnohatýdenní mrazy a mrazy až mínus třicet stupňů, a v tom jsme spávali bez karimatek pod širákem. Ovšem, pokud nyní mohu přespat v pohodlí, rád toho využiji. Tramping není o sebemrskačství, jak si někteří lidé myslí. V neděli jsem se podíval do Údolí Děsu, kde se kácí nebezpečně přerostlé stromy. Údolí u bývalého potlachoviště osady bude zase vypadat jako když tam začínali první trampové. Zdejší osadníci se na opět prosluněné údolí těší.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.